Распоред богослужења

понедељак, 1. април (19. март)

Свети мученици Хрисант и Дарија, и други с њима

Свети мученик Панхарије

Свети мученици Клавдије трибун, његова супруга Иларија и деца Мавр и Јасон

Свети мученици Диодор презвитер и Маријан ђакон

Свети новомученик Димитрије Торнарас

Света преподобна Васа печерска или псовска

Свети преподобни Инокентије

Свети новомученик Никола Караман

вода

Богослужење

уторак, 2. април (20. март)

Свети преподобни мученици Јован и други

Света мученица Фотина

Светих седам жена мученица

Свети преподобни Никита епископ Аполонијадски

Свете мученице Анатолија, Фота, Фотида, Параскева и Киријакија

Свети мученици Виктор (Фотин) и Јосија, синови свете Фотине

Свети мученик Севастијан кнез

Свети новомученик Мирон Крићанин

Свети преподобни Ефросин Синозерски

Свети мученик Родион

Свети мученик Емануил

Свети мученик Акила епарх

Свети мученик Лолион

вода

Богослужење

среда, 3. април (21. март)

Свети Јаков, епископ и исповедник

Свети преподобни Кирил, епископ катански, у Сицилији

Свети Тома I патријарх цариградски

Свети преподобни Серапион

Свети преподобни Серапион презвитер

Свети преподобни Серапион Синдонит

Свети мученици Филимон и Домнина

вода

Богослужење

четвртак, 4. април (22. март)

Свети свештеномученик Василије, презвитер анкирски

Света Дросида

Свети преподобномученик Јевтимије

Свете мученице Калиника и Василиса

вода

Богослужење

петак, 5. април (23. март)

Свети свештеномученик Никон

Свети преподобни Никон Печерски

Свети мученици Филит и Лидија, и други с њима

Свети преподобномученик Лука Једренски

Свети мученик Деометије

Свети мученик Василије Мангазејски

Свети преподобни Пахомије Нерехтски

Света Ипомонија - Јелена Драгаш Палеологина

вода

Богослужење

субота, 6. април (24. март)

Свети Артемон, епископ селевкијски

Свети преподобни Јаков Исповедник

Свети свештеномученик Партеније, патријарх цариградски

Спомен чуда у Печерском манастиру

Свети преподобни Захарија

Свети свештеномученик Артемон, презвитер Лаодикијски

Светих осам мученика

Свети преподобни Мартин Тивејски

Свети мученици Стефан и Петар

уље

Богослужење

недеља, 7. април (25. март)

+++ Благовести

Свети мученици Пелагија, Теодосија и Дула

Чудотворна Благовештењска икона Пресвете Богородице 'Великоблагодатна'

Свети преподобни Сенуфије знаменоносац

риба

Богослужење

Крипта
Литургија, 07:30
Мала црква
Литургија, 09:00

понедељак, 8. април (26. март)

Свети Архангел Гаврил

Свети свештеномученик Иринеј епископ сремски

Свети преподобни Малх

Свети преподобни Василије Нови

Светих двадесет и шест мученика готских

Свети свештеномученик Јевсевије

Свети мученик Пулије

уље

Богослужење

уторак, 9. април (27. март)

Света мученица Матрона Солунска

Свети преподобни Јован Прозорљиви

Свети преподобни Пафнутије

Свети преподобни Кирик

Свети мученици Кодрат, Мануил, Теодосије и осталих четрдесет

Свети мученици Јован и Варухије

Свети Евтихије Епископ

Свети преподобни Павле, епископ Коринтски

Свети пророк Анан (Ананије)

Света Лидија

вода

Богослужење

среда, 10. април (28. март)

Свети преподобни мученик Евстратије Печерски

Свети преподобни Иларион Нови, исповедник

Свети преподобни Исихије Јерусалимски

Свети мученик Бојан, кнез бугарски

Чудесан догађај са Таксиотом, војником, из Картагине

Свети преподобни Стефан Исповедник

Свети апостол Иродион, један од Седамдесеторице

Свети преподобни Иларион Псовски

уље

Богослужење

четвртак, 11. април (29. март)

Свети Марко Исповедник, епископ Аретусијски у Сирији

Свети преподобни Јован пустињак

Свети преподобни Евстатије исповедник, епископ Витинијски

Свети мученици Јона, Варахисије и они с њима

Свети преподобни Јона и Марко, Псково-Печерски

уље

Богослужење

петак, 12. април (30. март)

Свети преподобни Јован Лествичник

Спомен на монаха

Света Евула

Свети пророк Јоада (Јоил)

Свети свештеномученик Захарије, епископ Коринтски

уље

Богослужење

субота, 13. април (31. март)

Свети свештеномученик Ипатије епископ гангрски

Свети Јона, митрополит московски

Свети свештеномученик Авда, епископ града Сузе

Свети преподобни Аполоније

Свети Акакије исповедник, епископ Мелитински

Свети мученик Менандар

Свети преподобни Ипатије, игуман Рутински

Светих тридесет осам мученика

Свети преподобни Власије

Свети преподобни Стефан чудотворац

уље

Богослужење

недеља, 14. април (1. април)

Света преподобна Марија Египћанка

Свети Мелитон епископ сардијски, у Малој Азији

Свети преподобни Прокопије Чех

Свети преподобни Макарије исповедник

Свети преподобни Јевтимије Суздаљски

Свети мученик Аврамије Бугарски

Свети праведни Ахаз

Свети мученици Геронтије и Василид

уље

Богослужење

понедељак, 15. април (2. април)

Свети преподобни Тит Чудотворац

Свети мученици Амфијан и Едесије

Свети мученик Поликарп

Свети преподобни Григорије

Света дјева-мученица Теодосија (Теодора)

вода

Богослужење

уторак, 16. април (3. април)

Свети Никита Исповедник

Свети Павле Невољник

Свети мученик Улпијан

Свети преподобни Илириос

Свети мученици Елпидифор, Дије, Витоније и Галик

Свети преподобни Нектарије Бјежецки

вода

Богослужење

среда, 17. април (4. април)

Свети преподобни Јосиф Песмописац

Света мученица Фервута и њена сестра удова и њихова робиња

Свети преподобни Зосим

Свети преподобни мученик Никита

Свети преподобни Теон, митрополит Солунски

Свети преподобни Георгије Малеин

Свети преподобни Зосима Вербозомски

вода

Богослужење

четвртак, 18. април (5. април)

Свети мученици Агатопод и Теодул

Свети преподобни Марко Трачески

Свети преподобни Пуплије

Свети преподобни Платон исповедник

Света преподобна Теодора Солунска

Свети мученик Термос

Свете мученице Кирија и Дула

Свети мученик Помпије

Светих пет девојака мученица

Свети мученици Максим и Терентије

Свети мученик Зинон

вода

Богослужење

петак, 19. април (6. април)

Свети Евтихије, патријарх цариградски

Светих сто двадесет мученика пострадалих у Персији

Света преподобна Платонида

Свети преподобни Григорије Синаит

Свети преподобни Григорије Византиски

Свети мученици Јеремија и Архилије

Свети преподобномученик Генадије

Два света мученика у Аскалону

Светих пет новомученика Георгија, Мауила, Теодора, Георгија и Михаила

вода

Богослужење

субота, 20. април (7. април)

Свети Георгије исповедник

Свети преподобни Нил Сорски

Свети мученик Калиопије

Свети преподобни Данило Перејаславски

Свети преподобни Григорије Синаит

Свети мученици Рфин ђакон и Акилина млађа и с њима двеста војника

Свети преподобни Левкије

уље

Богослужење

недеља, 21. април (8. април)

+++ Улазак Господа Исуса Христа у Јерусалим - Цвети

риба

Богослужење

понедељак, 22. април (9. април)

Свети мученик Евпсихије

Свети преподобномученик Вадим

Свети мученици Дисан, Мариав, Авдеис и остали с њима пострадалих у Персији

Свети новомученици Рафаило архимандрит и Никола ђакон

вода

Богослужење

уторак, 23. април (10. април)

Свети мученици Теренције, Африкан, Максим, Помпије и осталих тридесет шест с њима

Светих шест хиљада мученика у Грузији

Свети мученици Јаков презвитер и Азас ђакон

Свети свештеномученик Григорије V, патријарх Цариградски

Света пророчица Олда

Свети новомученик Дима

вода

Богослужење

среда, 24. април (11. април)

Свети свештеномученик Антипа, епископ пергамски, у Азији

Свети мученици Прокес и Мартинијан

Света преподобна Трифена

Свети преподобни Фармутије

Свети преподобни Јаков галички

Свети преподобни Јевтимије иХаритон Сјанжемски

вода

Богослужење

четвртак, 25. април (12. април)

Велики четвртак (Тајна вечера)

уље

Богослужење

петак, 26. април (13. април)

+++ Велики петак

сухоједење

Богослужење

субота, 27. април (14. април)

Велика субота

сухоједење

Богослужење

недеља, 28. април (15. април)

+++ Васкрсење Господа Исуса Христа - Васкрс

мрс

Богослужење

понедељак, 29. април (16. април)

Свете мученице Агапија, Хионија и Ирина

Свети мученици Леонид и с њим светих мученица Хариесе, Никије, Галине, Калиде, Нунехије, Василисе и Теодоре

Свети новомученик Михаило Вурлиот

Света мученица Ирина

Света преподобна књегиња Теодора

Свети новомученик Христофор

Свети новомученик Јосиф

мрс

Богослужење

уторак, 30. април (17. април)

+++ Васкрсни уторак

мрс

Богослужење