Распоред богослужења

Saturday, 1. June (19. May)

Свети мученик Патрикије епископ бруски, са три презвитера

Свети Јован епископ готски

Свети кнез Јован Вологодски

Свети мученик Колут (Аколут)

Свети преподобни Корнилије, Комљенски чудотворац

Свети преподобни Сергије Шухтовски

Света мученица Киријака

Света мученица Теотимија

Свети мученик Филетер

Свети мученици тринаест Кипарских монаха из манастира Кантаре

мрс

Богослужење

Мала црква
Литургија, 07:30
Бденије, 18:00

Sunday, 2. June (20. May)

Свети мученик Талалеј

Свети мученик Аскалон

Свети преподобни Стефан Пиперски

Свети преподобни Никита, Јован и Јосиф

Свети мученици Александар и Астерије

Свети преподобни Талесије Мироточац

Свети преподобни Марко пустињак

Свети Довмонт (Тимотеј), кнез Псковски

мрс

Богослужење

Крипта
Литургија, 07:30
Мала црква
Литургија, 09:00
Бденије, 18:00

Monday, 3. June (21. May)

+++ Свети цар Константин и царица Јелена

Света преподобна Јелена Дечанска

Свети преподобни мученик Пахомије

Свети кнез Константин и деца његова Михаил и Теодор

Свети преподобни Касијан Грк, уличски чудотворац

Свети преподобни Агапит Маркушевски

мрс

Богослужење

Крипта
Вечерње, 19:00
Мала црква
Литургија, 08:00
Вечерње, 18:00

Tuesday, 4. June (22. May)

Свети мученик Јован Владимир, краљ српски

Свети мученик Василиск

Други васељенски сабор

Свети праведни Мелхиседек, цар салимски

Свети преподобномученик Павле Пелопонески

Свети мученик Маркел

Свети мученик Кодар

Света мученица Софија лекарка

мрс

Богослужење

Крипта
Вечерње, 19:00
Мала црква
Јутрење, 07:30
Вечерње, 18:00

Wednesday, 5. June (23. May)

Свети Михаил, епископ синадски

Свети преподобни мученик Михаил

Света преподобна Ефросинија, кнегиња Полоцка

Свети преподобни Паисије Галички

Свети мученик Салон (Сарон)

Свети мученик Селевк

Света мироносница Марија Клеопова

Новомученик Христов – Војник Евгеније Родионов

риба

Богослужење

Мала црква
Јутрење, 07:30
Бденије, 18:00

Thursday, 6. June (24. May)

+++ Вазнесење Господње - Спасовдан

мрс

Богослужење

Крипта
Вечерње, 19:00
Мала црква
Литургија, 08:00
Вечерње, 18:00

Friday, 7. June (25. May)

Треће обретеније главе светог Јована Крститеља

Свети свештеномученик Терапонт, епископ кипарски

Свети мученици Пасикрат, Валентион, Јулије и други

Свети мученик Калестин

Свети преподобни Олвиан

Свети мученици пивски

уље

Богослужење

Крипта
Вечерње, 19:00
Мала црква
Јутрење, 07:30
Вечерње, 18:00

Saturday, 8. June (26. May)

Свети апостол Карп

Свети апостол Алфеј

Свети преподобни Јован Психаит

Свети новомученик Александар Солунски

Свети мученици Аверкије и Јелена

мрс

Богослужење

Мала црква
Литургија, 07:30
Бденије, 18:00

Sunday, 9. June (27. May)

Свети свештеномученик Терапонт, епископ сардијски

Свети мученици Теодора и Дидим

Свети Давид Гареџијски

Свети преподобни и богоносни Јован Руски

Свети мученик Јевсевиот

Свети мученик Алипије

Свети преподобни Терапонт, бјелојезерски чудотворац

мрс

Богослужење

Крипта
Литургија, 07:30
Вечерње, 19:00
Мала црква
Литургија, 09:00
Вечерње, 18:00

Monday, 10. June (28. May)

Свети Никита исповедник, епископ халкидонски

Света мученица Еликонида

Свети Игњатије, епископ ростовски

Свети свештеномученик Еладије

Свети мученици Крискент, Павле и Диоскорид

Свети свештеномученик Захрије Пруски

Свети мученик Митар (Димитрије) Пелопонески

Свети свештеномученик Јевтихије (Евтих), епископ Мелетински

Свети преподобни Софроније

Свети преподобни Андреј јуродиви

мрс

Богослужење

Крипта
Вечерње, 19:00
Мала црква
Јутрење, 07:30
Вечерње, 18:00

Tuesday, 11. June (29. May)

/На вечерњу у цркви Светог Саве: акатист светом Луки Симферопољском/

Свети Лука Симферопољски

Света мученица Теодосија Тирска

Света преподобна мученица Теодосија Цариградска

Свети Александар, епископ александријски

Свети Јован Јуродиви, Устјужски чудотворац

Свети мученик Нан (Јован) Солунски

Свети мученик Андреј Хиоски

Пад Цариграда

Свети свештеномученик Олвијан и ученици му

мрс

Богослужење

Крипта
Вечерње, 19:00
Мала црква
Литургија, 07:30
Вечерње, 18:00

Wednesday, 12. June (30. May)

Свети преподобни Исакије исповедник

Света Макрина

Свети мученик Наталије

Света мученица Јераида

Свети преподобни Варлам

Свети мученици Роман и Телетије (Мелетије)

Свети мученик Евпл

уље

Богослужење

Крипта
Вечерње, 19:00
Мала црква
Јутрење, 07:30
Вечерње, 18:00

Thursday, 13. June (31. May)

Свети апостол Јерма

Свети мученик Ермије

Свети мученик Философ

Свети мученик Маг (Волхв)

Светих пет мученика Аскалонских

Свети мученици Јевсевије и Харалампије

мрс

Богослужење

Крипта
Вечерње, 19:00
Мала црква
Јутрење, 07:30
Вечерње, 18:00

Friday, 14. June (1. June)

Свети мученик Јустин Философ

Свети мученик Харитон, Харита, Евелпист, Јеракс, Пеон, Валеријан и Јуст

Свети преподобни Агапит Печерски

Свети преподобни Јустин Поповић

Свети прподобни Дионисије Глушицки

Светих десет хиљада мученика

Свети свештеномученик Пир

Свети мученик Фирм

Свети мученик Теспесије

Свети мученици Ермил и Стратоник

Свети мученик Герасим

Свети мученици Шио Нови, Давид, Гаврил и Павле 1696)

уље

Богослужење

Крипта
Вечерње, 19:00
Мала црква
Јутрење, 07:30
Вечерње, 18:00

Saturday, 15. June (2. June)

Свети Никифор Исповедник, патријарх цариградски

Свети новомученик Константин

Свети мученик Јован Нови Сочавски

Свети свештеномученик Еразмо Охридски

Свети новомученик Димитрије

Светих десет хиљада мученика

Свети мученици мајка са три детета њена

Светих тридесет осам мученика

Свети преподобни Марин Ван

мрс

Богослужење

Мала црква
Литургија, 07:30
Бденије, 18:00

Sunday, 16. June (3. June)

+++ Силазак Светог Духа на апостоле - Педесетница - Тројице

мрс

Богослужење

Крипта
Литургија, 07:30
Вечерње, 19:00
Мала црква
Литургија, 09:00
Вечерње, 18:00

Monday, 17. June (4. June)

+++ Духовски понедељак

мрс

Богослужење

Крипта
Вечерње, 19:00
Мала црква
Литургија, 08:00
Вечерње, 18:00

Tuesday, 18. June (5. June)

+++ Духовски уторак

мрс

Богослужење

Крипта
Вечерње, 19:00
Мала црква
Литургија, 08:00
Вечерње, 18:00

Wednesday, 19. June (6. June)

Свети преподобни Висарион

Свети преподобни Иларион Нови

Свети преподобнмученице Архелаја, Текла и Сузана

Свети преподобни Атал

Свети мученик Геласије

Свет амученица Зинаида

Свети ученик Филимон

Свети преподобни Фота

Свети преподобни Паисије, игуман покровски

Свети преподобни Јона Климецки

мрс

Богослужење

Крипта
Вечерње, 19:00
Мала црква
Јутрење, 07:30
Вечерње, 18:00

Thursday, 20. June (7. June)

/На вечерњој у Малој цркви - Акатист икони Богородице Тројеручице/

Свети мученик Теодот Анкирски

Свете мученице Кириакија, Велерија и Марија

Свети свештеномученик Маркел, папа римски

Свештено мученик Маркелин, папа римски

Свети преподобни Данил Скитски

Света мученица Потамијена

Свети мученик Лукарион

Свете мученице Есија и Сузана

Свети мученици Тарсије и Јован

Свети преподобни Стефан презвитер

мрс

Богослужење

Крипта
Вечерње, 19:00
Мала црква
Јутрење, 07:30
Вечерње, 18:00

Friday, 21. June (8. June)

Свети Јефрем, патријарх антиохијски

Свети преподобни Зосим Финикијски

Свети великомученик Теодор Стратилат

Свети мученици Ниандар и Маркијан

Света мученица Калиопа

Свети Теодор, епископ ростовски

Свети мученик Никандар

Свети мученик Марко

Свети преподобни Навкратије

Свети новомученик Теофан

Света преподобна Меланија

Свети преподобни Атр

Сабор Пресвете Богородице и Архангела Михаила у Состенију

Свети Теодор квелтски

мрс

Богослужење

Крипта
Вечерње, 19:00
Мала црква
Јутрење, 07:30
Вечерње, 18:00

Saturday, 22. June (9. June)

Свети Кирил, архиепископ александријски

Свети Кирил Бјелозерски

Светих пет монахиња девица: Текла, Маријамна, Марта, Марија и Ената

Свети мученици Орест, Диомид и Родон

Свети преподобни Александар, игуман куштски

Свете три девице

Свети мученик Ананија

Свети преподобни Кир

Свети свештеномученик Александар

Свети Јован шавтелгеантски

мрс

Богослужење

Мала црква
Литургија, 07:30
Бденије, 18:00

Sunday, 23. June (10. June)

/На вечерњу у Крипти - Акатист Светом Сави/

Свети свештеномученик Тимотеј, епископ бруски

Свети мученик Александар и Антонина

Свети Васијан, епископ лавдијски

Свети преподобни Теофан и Пансемна

Свети мученик Неаниск

Свети Аполос

Свети Алексије, епископ Витаније

Свети преподобни Канид

мрс

Богослужење

Крипта
Литургија, 07:30
Вечерње, 19:00
Мала црква
Литургија, 09:00
Вечерње, 18:00

Monday, 24. June (11. June)

Свети Вартоломеј апостол

Свети Варнава апостол

Празновање иконе 'Достојно јест'

Свети мученик Теопемпт

Свети преподобни Аркадије Новоторжски

Свети преподобни Варнава Ветлужски

Свети преподобни Варнава монах

уље

Богослужење

Крипта
Вечерње, 19:00
Мала црква
Јутрење, 07:30
Вечерње, 18:00

Tuesday, 25. June (12. June)

Свети преподобни Онуфрије Велики

Свети преподобни Петар Атонски

Свети преподобни Тимотеј, пустињак мисирски

Свети преподобни Арсеније Коневски

Свети преподобни Јован, Андреј, Иракламвон и Теофил

Свети преподобни Јован војник

Света мученица Антонина

Свети преподобни Јулијан

Свети преподобни Зинон

Свети преподобни Онуфрије Маљски

Свети преподобни Онуфрије и Авксентије Вологодски

Свети преподобни Стефан Озерски или Комељски

Свети преподобни Васијан и Јона Соловецки

Свети Јован Атоски (998)

уље

Богослужење

Крипта
Вечерње, 19:00
Мала црква
Јутрење, 07:30
Вечерње, 18:00

Wednesday, 26. June (13. June)

Света мученица Акилина

Свети Трифилије, епископ Леквусије Кипарске

Света Ана и син јој Јован

Свети преподобни Јаков

Свети Антипатар

Свети Евлогије, патријарх антиохијски

Светих десет хиљада мученика

Свети мученик Диодор

Свети преподобни Сава

Свети преподобни Андроник Московски

Свети Антим иберијски

вода

Богослужење

Крипта
Вечерње, 19:00
Мала црква
Јутрење, 07:30
Вечерње, 18:00

Thursday, 27. June (14. June)

Свети пророк Јелисеј

Свети Методије, патријарх цариградски

Свети Јован, митрополит евхаитски

Свети преподобни Нифонт

Свети свештеномученик Кирил, епископ гортински на Криту

Света преподобна Јулита

Свети преподобни Јелисеј Сумски

Свети благоверни кнез Мстислав-Георгије

уље

Богослужење

Мала црква
Јутрење, 07:30
Бденије, 18:00

Friday, 28. June (15. June)

+++ Свети мученик цар Лазар и свети српски мученици - Видовдан

Свети пророк Амос

Свети мученици Вит, Модест и Крискентија

Свети преподобни мученик Дула

Свети Јефрем, патријарх српски

Свети блажени Августин, епископ ипонски

Свети преподобни Дула паћеник

Свети Спиридон, патријарх српски

Свети апостол Фортунат

Свети апостол Ахаик

Свети апостол Стефан

Свети Јона, митрополит московски и целе Русије

Свети преподобни Ортисије тавенисиотски

Свети мученик Граус

Свети мученик Нерс

Свети преподобни Јероним

Блажени Августин, епископ ипонијски

Свети преподобномученици Григорије и Касијан авнежски

риба

Богослужење

Крипта
Литургија, 08:00
Вечерње, 19:00
Мала црква
Вечерње, 18:00

Saturday, 29. June (16. June)

Свети Тихон, епископ аматунтски

Свети мученици Тигрије и Евтропије

Пренос миштију светог мученика Теодора Сикеота

Свети свештеномученик Марко, епископ аполонијадски

Свети преподобни Тихон, луховски чудотворац

Светих пет мученика Никомидијских

Светих четрдесет мученика Грка

Свети преподобни Тихон медински

Свети Каикхосро грузијски

риба

Богослужење

Мала црква
Литургија, 07:30
Бденије, 18:00

Sunday, 30. June (17. June)

/На вечерњу у Крипти - Акатист Светом Сави/

Свети мученици Мануил, Савел и Исмаил

Свети преподобни Пиор, отшелник нитријски

Свети преподобни Ипатије руфински

Свети преподобни Јосиф отшелник

Свети свештеномученик Филонид, епископ града Куриона на Кипру

Свети преподобни Ананије

Свети мученик Исавр ђакон и остали с њим

Свети Шалва гризијски

риба

Богослужење

Крипта
Литургија, 07:30
Вечерње, 19:00
Мала црква
Литургија, 09:00
Вечерње, 18:00