Распоред богослужења

Wednesday, 1. May (18. April)

Свети преподобни Јован

Свети мученик Јован Нови Јањински

Свети мученици Виктор, Зотик, Зинон, Акиндин и Северијан

Свети преподобни Козма, епископ Халкидонски

Свети преподобни Авксентије

Свети преподобни Јевтимије

Свети новомученик Јован Кулик

мрс

Богослужење

Thursday, 2. May (19. April)

Свети преподобни Јован Ветхопешчерник

Свети мученици Христофор, Теона и Антонин

Свети Трифун патријарх Цариградски

Свети преподобни мученик Агатангел

Свети преподобни Симеон Боси

Свети преподобни Георгије исповедник, епископ Писидијски

Свети преподобни Никифор

Свети свештеномученик Пафнутије Јерусалимљанин

Света блажена Матрона Московска

мрс

Богослужење

Friday, 3. May (20. April)

Свети Николај Жички (пренос моштију)

Свети преподобни Теодор Трихина

Свети преподобни Анастасије Синајски

Свети блажени Анастасије Синаит, патријарх антиохијски

Свети блажени Григорије патријарх антиохијски

Свети апостол Закхеј

Свети преподобни Атанасије Метеорит

Свети преподобни Јоасаф српски Метеорита

Свети Ветрам и Теотим

Свети преподобни Александар Ошевенски

Свети мученик Гаврил, шестогодишње дете

мрс

Богослужење

Saturday, 4. May (21. April)

Свети свештеномученик Јануарије, и други с њим

Свети мученик Теодор, и други с њим

Свети мученици Александра царица и слуге њене

Свети мученици Фауст, Прокл и Сосије ђакони, и чтеци Дизидерије, Евтихије и Акутион

Света мученица Филипа

Свети мученици Сократ и Дионисије

Свети Максимијан, патријарх Цариградски

мрс

Богослужење

Sunday, 5. May (22. April)

Свети преподобни Теодор Сикеот

Свети мученик Леонид

Свети преподобни монах Виталије

Свети мученик Неарх

Спомен сусрета светог апостола Натанаила са Господом Христом

Свети свештеномученик Платон Бањалучки

Свети епископ Сава (Трлајић) Горњокарловачки

мрс

Богослужење

Monday, 6. May (23. April)

+++ Свети великомученик Георгије - Ђурђевдан

Свети мученик Лазар Нови

Свети мученици Анатолиј, Протолеон, царица Александра, Гликерије, Атанасије, Валерије, Донат и Терин

Свети новомученик Георгије

мрс

Богослужење

Tuesday, 7. May (24. April)

Свети мученик Сава Стратилат

Света преподобна Јелисавета

Свети мученици Евсевије, Неон, Леонтије и Лонгин

Свети мученици Пасикрат и Валентин

Свети преподобни Тома Јуродиви

Свети новомученици Лука и Никола

Свети Сава Бранковић, митрополит ердељски

Свети новомученик Дука

Свети новомученик Николај

Свети свештеномученик Бранко (Добросављевић)

мрс

Богослужење

Wednesday, 8. May (25. April)

Свети апостол и јеванђелист Марко

Свети Аниан, други епископ александријски

Света мученица Ника (Победа)

Свети Македоније, патријарх Цариградски

Свети преподобни Силвестр Обнорски

Светих осам преподобномученика отшелника

уље

Богослужење

Thursday, 9. May (26. April)

Свети свештеномученик Василије епископ амасијски

Свети Јанићије Девички

Свети Стефан, епископ пермски

Света праведна Глафира

Свети Каландион Кипарски

Свети преподобни Георгије

Света преподобна Јуста

Свети преподобни Нестор

мрс

Богослужење

Friday, 10. May (27. April)

Свети апостол Симеон

Свети преподобни Стефан, епископ владимирски

Спаљење моштију светог Саве, архиепископа српског

Свети преподобни Јован Исповедник

Свети Евлогије странопримац

Свети мученик Поплион

Свети мученик Лолион Нови

уље

Богослужење

Saturday, 11. May (28. April)

Свети апостоли Јасон и Сосипатер, и Керкира девица

Свети мученици Максим, Дада и Квинтилијан

Свети мученик Тибал

Светих седам мученика Саторније, Јакисхол, Фаустијан, Јануарије, Марсалије, Ефрасије и Мамије

Свети мученици Зиноије, Јевсевије, Неон и Виталије

Свети Кирил, епископ Туровски

Свети преподобни Киријак

мрс

Богослужење

Sunday, 12. May (29. April)

+++ Свети Василије Острошки Чудотворац

Светих девет мученика у Кизику

Свети преподобни Мемнон чудотворац

Свети новомученик Станко чобанин

Свети Јован Калоктенис, митрополит града Тиве (Тебе)

Свети мученици Диодор и Родопиан

мрс

Богослужење

Monday, 13. May (30. April)

Свети апостол Јаков Зеведејев

Свети Донат

Света мученица Аргира

Свети мученик Максим

Проналазак моштију светог свештеномученика Василија, епископа Амасијског

Свети преподобни Климент

мрс

Богослужење

Tuesday, 14. May (1. May)

Свети пророк Јеремија

Свети преподобни мученик Акакије Папучар

Свети преподобни Пафнутије Боровски

Cвети свештеномученик Вата

Свети преподобни Никифор Хијоски

Свети Панарет, епископ града Пафа на Кипру

Свети свештеномученик Макарије, митрополит Кијевски

Свети мученик Сава

Света преподобна Исидора

Свети преподобни Герасим Болдински

Света благоверна грузијска царица Тамара Велика

мрс

Богослужење

Wednesday, 15. May (2. May)

Свети мученици Еспер, Зоа, Кириак и Теодул

Свети Атанасије Велики, архиепископ александријски

Свети мученици Борис и Гљеб

Свети Михаил (Борис), цар Бугарски

Свети преподобни Јордан чудотворац

Свети преподобни Сава, ешпископ Дафнусије

уље

Богослужење

Thursday, 16. May (3. May)

Свети мученици Тимотије и Мавра

Свети преподобни Теодосије Кијево-Печерски

Свети преподобни Петар чудотворац

Свети мученици Диодор и Родопиан

Свети новомученик Ахмед

Пренос моштију светог преподобног Луке Еладског

Светих двадесет седам мученика

Свети Икуменије, епископ Трикалски

мрс

Богослужење

Friday, 17. May (4. May)

Света мученица Пелагија Тарсанка

Свети свештеномученик Силуан, епископ гаски

Свети преподобни Никифор

Свети свештеномученик Алвиан и његов ученик

Свети преподобни Иларије чудотворац

Свети мученик Еразмо

Свети преподобни Атанасије, епископ Коринтски

Свети преподобни Никифор Светогорац

Свети Афродисије, Антонин, Мелус, Валеријан, Макровије и други с њима

Свети преподобни Никита, Кирил, Никифор, Климент и Исак

Пренос моштију светог и праведног Лазара Четвородневног

уље

Богослужење

Saturday, 18. May (5. May)

Света великомученица Ирина

Свети Мартин и Ираклије

Свети преподобни Јевтимије чудотворац

Свети преподобни Михеј

Свети мученици Неофит, Гај и Гајан

Свети преподобни Адријан Монзенски

мрс

Богослужење

Sunday, 19. May (6. May)

Свети праведни и многострадални Јов

Свети мученик Варвар

Свети Варвар разбојник

Свети преподобни Мамант, Пахомије и Иларион

Пренос миштију светог Саве, Првог архиепископа Српског

Свети преподобни Серафим

Свети мученик Димитријан

Свети мученици Данакт, Месир и Терин

Свети мученик Донат

мрс

Богослужење

Monday, 20. May (7. May)

Спомен појаве Часног Крста у Јерусалиму

Свети мученик Акакије

Свети преподобни оци грузијски

Свети мученик Максим

Свети преподобни Авид, Антоније, Давид, Зинон, Тадеј, Иса, Издериос, Јосиф, Михаил, Пир, Стефан и Шијо

Свети мученик Кодрат и осталих с њим

Свети преподобни Нил мироточиви

мрс

Богослужење

Tuesday, 21. May (8. May)

Свети апостол и јеванђелист Јован Богослов

Свети преподобни Арсеније Велики

Света Емелија

Свети преподобни Арсеније Трудољубиви

Свети мученици цела чета војника

Свети преподобни Милија славопојац

Спомен чуда Пресвете Богородице

мрс

Богослужење

Wednesday, 22. May (9. May)

Свети пророк Исаија

Свети Николај Чудотворац Мирликијски

Свети мученик Христифор

Свете мученице Калиника и Акилина

Свети мученици Епимах Нови и Гордијан

Свети преподобномученик Николај Нови

Свети преподобни Шио (Симеон) Мгвински

риба

Богослужење

Thursday, 23. May (10. May)

Свети апостол Симон Зилот

Свети мученици Алфеј, Филаделф и Кирин

Света реподобна Исидора Јуродива

Света блажена Таиса

Свети преподобни Симеон, епископ Владимирски и Суздаљски

Свети мученик Исихије

Свети преподобни Исихије

Свети преподобни Лаврентије

Свети преподобни Лаврентије

мрс

Богослужење

Friday, 24. May (11. May)

+++ Свети Кирил и Методије Равноапостолни - Свети Ћирило и Методије

Свети свештеномученик Мокије

Свети Никодим, архиепископ пећки

Свети Диоскор Нови

Свети новомученик Аргир Солунски

риба

Богослужење

Saturday, 25. May (12. May)

Свети Епифаније, епископ кипарски

Свети Герман, патријарх цариградски

Свети мученик Панкратије

Свети Савин, архиепископ Кипарски

Свети Полувије, епископ Ринокирски

Свети преподобни Теодор

Свети Теофан, епископ Кипарски

Свети Папа, епископ Хитроски

Свети новомученик Јован Влах

Свети преподобни Дионисије, архимандрит Сергијевске лавре

мрс

Богослужење

Sunday, 26. May (13. May)

Света мученица Гликерија

Свети мученик Александар

Свети преподобни Јован, Јевтимије Георгије и Гаврил Иверски

Свети преподобни Павсикакије, епископ Синадски

Свети свештеномученик Александар, епископ Тиверијански

Свети преподобни Никифор

Свети Сергије исповедник

Свети Георгије исповедник

Свети преподобномученици монаси Иверити

Света преподобна Гликерија девица

мрс

Богослужење

Monday, 27. May (14. May)

Свети мученик Исидор

Свети преподобни Серапион Синдонит

Свети блажени Исидор, Христа ради јуродиви

Свети мученик Максим

Свети Леонтије II, патријарх Јерусалимски

Свети новомученик Марко Крићанин

Свети новомученик Јован Бугарски, златар

Свети мученик Терапонт

Свети мученици Александар, Варвар и Аколут

мрс

Богослужење

Tuesday, 28. May (15. May)

Свети преподобни Пахомије Велики

Свети Ахил, епископ лариски

Свети преподобни Силуан

Свети преподобни Исаија, епископ Ростовски

Свети преподобни Ефросин, Псковски чудотворац

Свети преподобни Варвар мироточиви

Свети преподобни Исаија, Печерски чудотворац

Свети преподобни Серапион

Свети преподобни Андреј, пустињак и чудотворац

Свети мученик кнез Димитрије Московски, чудотворац

Свети преподобни Панигирије

мрс

Богослужење

Wednesday, 29. May (16. May)

Свети преподобни Теодор Освештани

Блажена девица Муза

Свети Никола Мистик, патријарх цариградски

Свети новомученик Вукашин Јасеновачки

Свети преподобни мученици Саваити

Свети свештеномученик Теодор, епископ вршачки

Свети новомученик Николај

Свети мученици Авдис, Авда и остали с њима

Света Ефимија

Свети мученик Папилин

Свети преподобни Јефрем Перекомски, Новгородски чудотворац

Свети мученик Петар

Свети Александар, архиепископ Јерусалимски

Свети Викентије, свештеномученик митрополит скопски

Свети свештеномученик игуман Владимир Протић

уље

Богослужење

Thursday, 30. May (17. May)

Свети апостол Андроник

Свети мученик Солохон

Свети Стефан патријарх, цариградски

Свети преподобни Нектарије и Теофан

Свети Атанасије Нови, епископ Христијанопољски, чудотворац

мрс

Богослужење

Friday, 31. May (18. May)

Свети мученици Теодот и седам девојака мученица, Текуса, Александра, Клавдија, Фаина, Ефрасија, Матрона, и Јулија.

Свети мученици Петар, Дионисије, Андреј, Павле и Христина

Свети мученици Ираклије, Павлин, Венедим

Свети мученици Симеон, Исак и Вахтисије

Свети Стефан, патријарх Цариградски

Свети мученик Јулијан

Света мученица Ефрасија

Свети свештеномученик Теодор, папа Римиски

Свети мученици Клирик и Лаик

Авета Анастаса Левадијска

Свети преподобни Мартинијан у Ареовинту

Свети мученици Давид и Таричан

уље

Богослужење