Распоред богослужења

Monday, 1. July (18. June)

Свети мученици Леонтије, Ипатије и Теодул

Свети преподобни Леонтије прозорљиви

Свети мученик Етерије

Свети преподобни Еразмо

Света два мученика

Свети преподобни Леонтије пастир

Сабор светог архангела Михаила близу светог Јулијана у Фору

Свети Михаил уломпски, грузијски

вода

Богослужење

Крипта
Вечерње, 19:00
Мала црква
Јутрење, 07:30
Вечерње, 18:00

Tuesday, 2. July (19. June)

Свети апостол Јуда

Свети преподобни Пајсије Велики

Свети мученик Зосим војник

Свети преподобни Јован отшелник

Свети преподобни Зенон

Свети свештеномученик Асинкрит

Свети преподобни Варлам шенкурски

Свети Пајсије хиландарски

Свети Јован Шангајски

уље

Богослужење

Мала црква
Јутрење, 07:30
Вечерње, 18:00

Wednesday, 3. July (20. June)

Свети свештеномученик Методије, епископ патарски

Свети мученици Аристокл, Димитријан и Атанасије

Свети преподобни Наум Охридски

Свети Калист I, патријарх цариградски

Свети Левкије, епископ врунтисиопољски, у Италији

Свети блажени Студије

Спомен полагања светих моштију светих апостола Луке, Андреја и Томе, пророка Јелисеја и мученика Лазара у Храму светих и великих апостола (у Цариграду)

Света два подвижника

Сабор пресвете Богородице 'Одигитрије'

Свети благоверни кнез Гљеб Андрејевич

вода

Богослужење

Крипта
Вечерње, 19:00
Мала црква
Јутрење, 07:30
Вечерње, 18:00

Thursday, 4. July (21. June)

/На вечерњем: Акатист икони Богородице ''Тројеручица''/

Свети мученик Јулијан Тарсанин

Свети преподобни Јулије и Јулијан

Свети мученик Арчил II, цар грузинјски

Свети мученик Луарсаб II, књаз карталински у Грузији

Света преподобна Анастасија, мајка Светог Саве

Свети свештеномученик Терентије, епископ иконијски

Светих седморо браће мученика

Свети мученик Афродисије

Свети новомученик Никита нисирски

уље

Богослужење

Крипта
Вечерње, 19:00
Мала црква
Јутрење, 07:30
Вечерње, 18:00

Friday, 5. July (22. June)

Свети свештеномученик Јевсевије, епископ самосатски

Свети мученик Зинон и Зина

Свети мученик Помпиан

Свети мученик Галатион (Галактион)

Свети мученици Јулијана и Сатурион

вода

Богослужење

Крипта
Вечерње, 19:00
Мала црква
Јутрење, 07:30
Вечерње, 18:00

Saturday, 6. July (23. June)

Света мученица Агрипина

Свети мученици Евстохије, Гај и други с њима

Спомен иконе Пресвете Богородице Владимирске

Повест о покајању Теофила

Свети преподобни Јосиф

Свети Атанасије, епископ Хитре на Кипру

Свети Марко Ефески, исповедник

риба

Богослужење

Мала црква
Литургија, 07:30
Бденије, 18:00

Sunday, 7. July (24. June)

/На вечерњем у Крипти: Акатист Светом Сави Српском/

+++ Рођење светог Јована Претече и Крститеља Господњег – Ивањдан

Свети Никита, епископ ремесијански

Свети мученуци Орентије, Фарнакије, Ерос, Фирмос, Фирмин, Кириак и Лонгин

Свети праведни Захарија и Јелисавета

Свети новомученик Панагиот кесаријски

Свети мученици Јаков и Јован мењужски

риба

Богослужење

Крипта
Литургија, 07:30
Вечерње, 19:00
Мала црква
Литургија, 09:00
Вечерње, 18:00

Monday, 8. July (25. June)

Света преподобна мученица Февронија

Свети преподобни Дионисије

Свети преподобни Дометије, игуман дионисијатски

Свети преподобномученик Прокопије

Свете преподобномученице Лионида, Ливија и Евтропија

Свети Мартирије епископ

Свети новомученик Георгије аталијски

Свети преподобни Симон

Свети преподобни Симеон

Свети кнез Петар-Давид и књегиња Февронија-Ефросинија, муромски чудотворци

вода

Богослужење

Крипта
Вечерње, 19:00
Мала црква
Јутрење, 07:30
Вечерње, 18:00

Tuesday, 9. July (26. June)

Свети преподобни Давид солунски

Празник иконе Тихвинске

Празник иконе Одигитрије

Празник Богородичине иконе Лидске, или Римљанке

Спомен чуда свете преподобномученице Параскеве

Свети Дионисије, архиепископ суздаљски

Свети нови преподобномученик Давид

Свети преподобни Антион

Свети мученици Терапонт и Макарије

уље

Богослужење

Крипта
Вечерње, 19:00
Мала црква
Јутрење, 07:30
Вечерње, 18:00

Wednesday, 10. July (27. June)

Свети преподобни Сампсон Странопримац

Свети Севир, презвитер

Света Јоана мироносица

Свети мученик Анект

Повест епископа кириниског Синесија о злату философа Евагрија

Свети преподобни Лука пустињак

Свети мученици Маркије и Маркија

Свети свештеномученик Пиерије

Свети блажени Мартин

Свети преподобни Серапион кожејезерски

вода

Богослужење

Крипта
Вечерње, 19:00
Мала црква
Јутрење, 07:30
Вечерње, 18:00

Thursday, 11. July (28. June)

Пренос моштију св. бесребреника Кира и Јована

Свети преподобни Сенуфије Заставоносац

Свети преподобни Павле Лекар

Свети свештеномученик Донаг, епископ Либије

Свети мученик Папије

Свети мученици двоје дечице

Свети преподобни Улкијан

Свети мученик Македоније

Светих седамдесет мученика

Света тројица галатијских мученика

Свети блажени и праведни Сергије магистар

Свети преподобни Сергије и Герман, валаамски чудотворци

Свети преподобни Маган

Свети преподобни Мојсије отшелник

Свети преподобни Ксенофонт робејски

Сабор новомученика Дабробосанских и Милешевских

уље

Богослужење

Мала црква
Јутрење, 07:30
Бденије, 18:00

Friday, 12. July (29. June)

+++ Свети апостол Петар – Петровдан

+++ Свети апостол Павле

Свети Пајсије Светогорац

риба

Богослужење

Крипта
Литургија, 07:30
Вечерње, 19:00
Мала црква
Литургија, 09:00
Вечерње, 18:00

Saturday, 13. July (30. June)

Сабор светих славних и свехвалних апостола

Свети блажени Петар царевић

Свети преподобни Георгије Иверски

Свети апостол Фигел

Светих хиљаду и четрдесет мученика

Свети новомученик Михаило ђубретар (вртар)

Свети мученик Мелитон

Свети благоверни кнез Андреј Богољубски

Свети мученик Петар из Синопе

Света краљица Динар

Пренос моштију благоверног цара великомученика Стефана Уроша II Српског (1338)

Свети свештеномученик Милан Рмањски

мрс

Богослужење

Мала црква
Литургија, 07:30
Бденије, 18:00

Sunday, 14. July (1. July)

/На вечерњем у Крипти: Акатист Светом Сави Српском/

Свети мученици Козма и Дамјан

Свети преподобни Петар патриције

Свети мученик Потит

Светих две хиљаде мученика

Светих двадесет пет никомидијских мученика

Свети мученик Маврикије

Свети мученик Константин Аламан, чудотворац и остали с њим

Свети преподобни Василије

Свети преподобни Лав пустињак

мрс

Богослужење

Крипта
Литургија, 07:30
Вечерње, 19:00
Мала црква
Литургија, 09:00
Вечерње, 18:00

Monday, 15. July (2. July)

Положење ризе Пресвете Богородице у цркву Влахернску у Цариграду

Свети Јувеналије, патријарх јерусалимски

Свети Фотије, митрополит московски

Свети новомученик Лампрос

мрс

Богослужење

Крипта
Вечерње, 19:00
Мала црква
Јутрење, 07:30
Вечерње, 18:00

Tuesday, 16. July (3. July)

Свети мученик Јакинт

Свети Анатолије, патријарх цариградски

Свети преподобни Александар

Свети преподобни Исаија Отшелник

Свети мученици Мокиан и Марко

Чудотворна икона Пресвете Богоматере "Галактотрофуса", то јест Млекопитатељница

Свети преподобномученик Герасим Нови, карпенисиотски

Свети благоверни Василије и Константин, кнезови јарославски

Свети преподобни Јован и Лонгин, јеренгски чудотворци

Свети преподони Никодим кожејезерски

Свети преподобни Јован московски, Христа ради сулуди

Свети Георгије Богоносац

мрс

Богослужење

Крипта
Вечерње, 19:00
Мала црква
Јутрење, 07:30
Вечерње, 18:00

Wednesday, 17. July (4. July)

Свети Андреј, архиепископ критски

Света Марта

Свети царски новомученици Романови

Свети свештеномученик Теодор, епископ киринејски

Свети мученици Теодот, Теодотија и Долиндух и са њима Диомид, Евлампије и Асклипиад

Свете мученице Киприла, Ароа и Лукија

Свети свештеномученик Теофил II

Свети преподобни Менигнос

Света Асклипија чудотворка

Свети Михаило Хонијат, архиепископ атински

Свети Донат, епископ Либије

Свети свештеномученик Сава Трлајић епископ Горњокарловачки

Свештеномученик Георгије - Ђорђе Богић, парох нашички

уље

Богослужење

Крипта
Вечерње, 19:00
Мала црква
Вечерње, 18:00
Литургија, 07:30

Thursday, 18. July (5. July)

/На вечерњем у Малој цркви: Акатист икони Богородице ''Тројеручица''/

Свети преподобни Атанасије Атонски

Свети преподобни мученик Кипријан Нови

Свети преподобни Лампад

Проналазак моштију светог Сергија Радонежског

Свети преподобни Атанасије пустињак

мрс

Богослужење

Крипта
Вечерње, 19:00
Мала црква
Јутрење, 07:30
Вечерње, 18:00

Friday, 19. July (6. July)

Свети преподобни Сисоје Велики

Свети мученици Марин и Марта, са синовима Авдифаксом и Авакумом, свештеником Валентином, Кирином, Астеријем и многим другим.

Обретеније моштију свете Јулијаније, девице

Света мученица Лукија

Свети свештеномученик Астије, епископ дирахијски (драчки)

Свети мученици Анатолије, Антоније и још 22 са њима

Свети мученик Коинт

Свети мученици Исавр ђакон, Василије, Инокентије, Филикс, Ермије и Перегрин

Свети мученици Филимон, Архип и Онисим

Свети мученик Епимах

Свети мученик Александрије

Свети мученик Аполоније

Свети мученик Василије

Свети преподобномученик Кирил

уље

Богослужење

Крипта
Вечерње, 19:00
Мала црква
Јутрење, 07:30
Вечерње, 18:00

Saturday, 20. July (7. July)

Света великомученица Недеља (Кириаке)

Свети преподобни Тома Малеин

Свети преподобни мученици Епиктет и Астион

Свети мученици Перегрин, Лукијан, Помпеј, Исихије, Папије, Саторин и Герман

Свети свештеномученик Евстатије

Свети мученик Поликарп Нови

Свети свештеномученик Евангел

Светиа преподобна Евдокија (Ефросинија), књегиња московска

мрс

Богослужење

Мала црква
Литургија, 07:30
Бденије, 18:00

Sunday, 21. July (8. July)

/На вечерњем у Крипти: Акатист Светом Сави Српском/

Свети великомученик Прокопије

Свети Прокопије Јуродиви

Свети преподобни Теофил Мироточиви

Света мученица Теодосија

Светих дванаест жена мучаница

Чудотворна икона Пресвете Богородице 'Казанска'

Свети мученици Авда и Сава

Свети мученици Никострат и Антиох, трибун

Свети преподобномученик Анастасије

Свети преподобни Прокопије устјански, Христа ради сулуди

Свети мученик Прокопије

Свети Мирдат краљ Карталије

мрс

Богослужење

Крипта
Литургија, 07:30
Вечерње, 19:00
Мала црква
Литургија, 09:00
Вечерње, 18:00

Monday, 22. July (9. July)

Свети свештеномученик Панкратије, епископ тавроменијски

Свети свештеномученик Кирил, епископ гортински на Криту

Свети преподобни мученик Патермутије и Коприје

Свети преподобни Патермутије и Коприје

Свети Теодор, епископ едески, и други с њим

Свети преподобни Фотије солунски

Свети свештеномученик Методије

Свети преподобни Дионисије и Митрофан

Свети мученици Андреј и Прово

мрс

Богослужење

Крипта
Вечерње, 19:00
Мала црква
Јутрење, 07:30
Вечерње, 18:00

Tuesday, 23. July (10. July)

Светих четрдесет пет мученика: Леонтије, Маврикије, Александар, Сисиније и прочи.

Свети преподобни Антоније Кијево-печерски

Пренос чесне ризе Господа нашег Исуса Христа

Свети мученици Вианор и Силуан

Свети мученик Аполоније

Свети преподобни десет хиљада египатских пустињака

мрс

Богослужење

Крипта
Вечерње, 19:00
Мала црква
Јутрење, 07:30
Вечерње, 18:00

Wednesday, 24. July (11. July)

Света великомученица Ефимија

Света Јелена (Олга) књегиња руска

Свети преподобномученик Никодим

Свети преподобномученик Нектарије (Николај)

Свети мученик Киндеј

Свети преподобни Никодим

Свети свештеномученик Арсеније, патријсрх александријски

Свети мученик Мартироклије

Свети мученик Маркијан

Свети преподобни Лав

уље

Богослужење

Крипта
Вечерње, 19:00
Мала црква
Јутрење, 07:30
Вечерње, 18:00

Thursday, 25. July (12. July)

/На вечерњем у Малој цркви: Акатист Богородици пред иконом Тројеручицом/

Свети мученици Прокл и Иларије

Свети преподобни Михаил Малеин

Света мученица Голиндуха Персијанка, названа и Марија

Света Вероника

Свети мученици Теодор и Јован

Чудотворна икона Пресвете Богородице, звана "Тројеручица"

Свети мученик Мамант у Сигмати

Свети мученици Андреј Стратилат, Ораклије, Фавст, Мина и дружина њихова

Свети Серапион, епископ владимирски

Свети преподобни Арсеније новгородски

Свети преподобни Симеон волмски

Преподобни јован и Гаврило грузијски

Пренос моштију светог новог свештеномученика Момчила Гргуревића

мрс

Богослужење

Крипта
Вечерње, 19:00
Мала црква
Литургија, 07:30
Вечерње, 18:00

Friday, 26. July (13. July)

Свети Архангел Гаврил

Свети Јулијан, епископ кеномански у Галији

Свети преподобни Стефан Саваит

Света преподобна Сара Мисирска

Свети мученик Серапион

Свети мученици и подвижници који из Палестине дођоше на Кипар

Свети мученик Маркијан

уље

Богослужење

Крипта
Вечерње, 19:00
Мала црква
Јутрење, 07:30
Вечерње, 18:00

Saturday, 27. July (14. July)

Свети апостол Акила

Свети преподобни Елије

Свети мученик Јуст

Свети преподобни Никодим Светогорац

Свети преподобни Онисим чудотворац

Свети Јосиф исповедник, архиепископ солунски

Света мученица Миропија

Свети преподобни Стефан махришчски

Свети мученици Акила и Иларије

Свети мученик Ираклије

Свети мученик Петар

мрс

Богослужење

Мала црква
Литургија, 07:30
Бденије, 18:00

Sunday, 28. July (15. July)

/На вечерњем у Крипти: Акатист Светом Сави Српском/

Свети мученици Кирик и Јулита

Свети Владимир, велики кнез руски

Свети мученик Авудим

Свети мученик Лолиан

Свети блажени Јустин II Нови, цар Грчки

Спомен налаза чесне главе преподобне Матроне, Хиополитисе

Свети новомученици велички и горњеполимски

мрс

Богослужење

Крипта
Литургија, 07:30
Вечерње, 19:00
Мала црква
Литургија, 09:00
Вечерње, 18:00

Monday, 29. July (16. July)

Свети свештеномученик Атиноген, епископ севастијски, у Јерменији

Света мученица Јулија, девица

Светих петнаест хиљада мученика

Свети мученик Атиноген

Свети мученик Антиох

Свети мученици Павле, Валентина и Теа

Свети мученик Фавст

Свете мученице многе жене

Свети мученици Риган, Максимин, Патрофил, Амон, Теофраст, Клеоник, Петар и Исихија

Свети мученик Киријак

мрс

Богослужење

Крипта
Вечерње, 19:00
Мала црква
Јутрење, 07:30
Вечерње, 18:00

Tuesday, 30. July (17. July)

Света мученица Марина - Огњена Марија

Свети преподобни Леонид Устнедумски

Свети седмочисленици словенски

Свети преподобни Иринарх, игуман соловецки

Свети мученици Епњрат и Вероника

Свети Ефрасије, епископ јонопољски

мрс

Богослужење

Крипта
Вечерње, 19:00
Мала црква
Јутрење, 07:30
Вечерње, 18:00

Wednesday, 31. July (18. July)

Свети мученик Емилијан

Свети преподобни Памво

Свети преподобни Пајсије и Исаија

Свети преподобни Јован многострадални

Свети мученик Јакинт

Свети Стефан II, архиепископ цариградски, и Јован, митрополит халкидонски

Свети мучени Атанасије

Свети мученици Дасије и Марон

Свети преподобни Фотије

Свети мученик Маркел

Свети преподобни Онисофор

Свети преподобни Леонтије

Свештеномученик Козман

уље

Богослужење

Крипта
Вечерње, 19:00
Мала црква
Јутрење, 07:30
Вечерње, 18:00