Распоред богослужења

Sunday, 1. September (19. August)

/На вечерњем у Крипти: Акатист Светом Сави/

Свети мученик Андреј Стратилат

Свети преподобни Теофан Нови, чудотворац

Свети мученици Тимотеј, Агапије и Текла

Светих 2593 мученика

Свети мученици Евтихијан и Стратигије

мрс

Богослужење

Крипта
Литургија, 07:30
Вечерње, 19:00
Мала црква
Литургија, 09:00
Вечерње, 18:00

Monday, 2. September (20. August)

Свети пророк Самуил

Свети свештеномученик Филип, епископ ираклијски, са свештеником Севером и ђаконом Хермесом

Свети мученици Север, Мемнон капетан и С њима 37 мученика

Свети мученик Лукије

Свети мученици Илиодор и Доса (Сода)

Света мученица Фотина

Свети мученици Орест и Ригин са Кипра

мрс

Богослужење

Крипта
Вечерње, 19:00
Мала црква
Јутрење, 07:30
Вечерње, 18:00

Tuesday, 3. September (21. August)

Свети апостол Тадеј

Света мученица Васса, и деца њена

Свети преподобни Аврамије смоленски

Свети преподобни Јефрем смоленски

Свети преподобни Аврамије печерски

Света преподобна Теоклита чудотворка

Свети Александар иконијски

Свети преподобни Корнилије и Аврамије палеостровских

Свети Католикос Сармеан

Свештеномученик Рафаило Шишатовачки

мрс

Богослужење

Крипта
Вечерње, 19:00
Мала црква
Јутрење, 07:30
Вечерње, 18:00

Wednesday, 4. September (22. August)

Свети мученици Агатоник, Зотик и прочи с њима

Света мученица Евлалија

Света мученица Антуса, и прочи с њом

Свети свештеномученик Горазд, епископ чешки

Свети свештеномученик Атанасије епископ и мученици Харисим и Неофит

Света царица Ариадна

Свети мученици Иринеј, Ор и Оропсис

Сабор код Чудотворне иконе пресвете Богородице "Прусиотисе"

Грузијска икона Мајке Божије

уље

Богослужење

Крипта
Вечерње, 19:00
Мала црква
Јутрење, 07:30
Вечерње, 18:00

Thursday, 5. September (23. August)

/На вечерњем у Малој цркви: акатист Богородици пред иконом ''Тројеручица''/

Свети мученик Луп

Свети свештеномученик Потин, епископ лионски

Свети свештеномученик Иринеј, епископ лионски

Свети Виктор

Свети Албан

Свети преподобни Евтихије и Флорентије

Свети свештеномученик Калиник Патријарх цариградски

Свети Антоније митрополит Сардски

Светих тридесетосам мученика тракијских

Свети преподобни Никола Сикелиот

Свети свештеномученик Иринеј епископ Сремски

мрс

Богослужење

Крипта
Вечерње, 19:00
Мала црква
Јутрење, 07:30
Вечерње, 18:00

Friday, 6. September (24. August)

Свети свештеномученик Евтихије

Свети мученик Татион

Света мученица Сира

Свети преподобни Арсеније Комељски

Свети Георгије Лимниот (Језерски)

Пренос моштију светог Дионисија архиепископа Егинског

Свети преподобни Серапион чудотворац

уље

Богослужење

Крипта
Вечерње, 19:00
Мала црква
Јутрење, 07:30
Вечерње, 18:00

Saturday, 7. September (25. August)

Свети апостол Вартоломеј

Свети апостол Тит

Свети исповедници Едески

Свети Мина, патријарх цариградски

Свети мученик Сава Венетал

Свети Јован II Кападокијац, патријарх Цариградски

Свети Епифаније патријарх Цариградски

мрс

Богослужење

Мала црква
Литургија, 07:30
Бденије, 18:00

Sunday, 8. September (26. August)

/На вечерњем у Крипти: Акатист Светом Сави/

Свети мученици Адријан и Наталија

Свети преподобни Титој

Свети Зер-Јаков

Чудо Пресвете Богородице у Москви 1395 године

Свети преподобни Адријан Ондрусовски

Светих двадесет три мученика

Свети мученик Адријан

Свети преподобни Јоасаф царевић Индијски

Свети мученици Атик и Сисиније

Свети преподобни Ивистион

мрс

Богослужење

Крипта
Литургија, 07:30
Вечерње, 19:00
Мала црква
Литургија, 09:00
Вечерње, 18:00

Monday, 9. September (27. August)

Свети преподобни Пимен Велики

Свети преподобни Пимен Палестински

Светог Осија, епископ кордовски

Свештеномученици Кукша и Пимен посник

Свети Либерије Епископ Римски

Свети преподобни Теоклит

Свети мученик Фанурије

Свети преподобни Сава

Света мученица Антуса Нова

Свети Аркадије цар Византијски

мрс

Богослужење

Крипта
Вечерње, 19:00
Мала црква
Јутрење, 07:30
Вечерње, 18:00

Tuesday, 10. September (28. August)

Свети преподобни Мојсеј Мурин

Свети преподобни Сава Псковски и Крипецки

Сабор свих богоугодника Печерских

Свети праведни Језекије цар Јудејски

Света праведна Ана, кћер Фануилова

Света мученица Сузана (Шушаника)

Светих тридесет три мученика Ираклијска

Свети мученици Диомид и Лаврентије

Свети Амфилохије епископ Владимира Волинског

Свети Иларион митрополит Кијевски

Свети Симеон епископ Переславски

Свети преподобни старци Евлогије и Данило

Свети преподобни Доситеј игуман Печерски

Свети преподобни Тимотеј, игуман Печерски

Свети преподобни Акиндин, игуман Печерски

Свети свештеномученик Дамон

мрс

Богослужење

Мала црква
Јутрење, 07:30
Бденије, 18:00

Wednesday, 11. September (29. August)

+++ Усековање главе светог Јована Крститеља

Света преподобна Теодора Солунска

Света мученица Василија

Свети мученик Анастасије

Свети Аркадије чудотворац, епископ Арсиноје на Кипру

сухоједење

Богослужење

Крипта
Литургија, 07:30
Вечерње, 19:00
Мала црква
Литургија, 09:00
Вечерње, 18:00

Thursday, 12. September (30. August)

/На вечерњем у Малој цркви: Акатист Богородици пред иконом ''Тројеручицом''/

Пренос моштију Светог Александра Невског

Сабор светих просветитеља и учитеља српских

Свети Александар, Јован и Павле патријарси цариградски

Свети преподобни Христофор

Свети Евлалије, епископ Кесарије кападокијске

Свети преподобни Фантин

Свети преподобни Александар Свирски

Светих шест мученика Мелитинских

Свети мученици Филикс, Фуртунијан, Септимин и Јануарије

Свети преподобни Сармат

Света преподобна Вриена

Свети преподобни Филакс

мрс

Богослужење

Крипта
Вечерње, 19:00
Мала црква
Јутрење, 07:30
Вечерње, 18:00

Friday, 13. September (31. August)

Празник појаса Свете Богородице

Свети Генадије, патријарх цариградски

Свети свештеномученик Кипријан

Свети Јован, митрополит кијевски

Светих 700.000 Новомученика Јасеновачких

Светих седам мученица девојака из Газе

Светих четири мученика из Перге Памфилијске

Свети мученик Филеорт

Свети мученик Диадох

Свети мученици Мина, Фавст, Андреј и Ираклије

Светих триста шездесет мученика у Никомидији

Обновљење Храма пресвете Богородице у Неорију

уље

Богослужење

Крипта
Вечерње, 19:00
Мала црква
Јутрење, 07:30
Вечерње, 18:00

Saturday, 14. September (1. September)

Почетак црквене године (или начало индикта)

Свети преподобни Симеон Столпник

Свети Исус Навин

Света преподобна Марта

Свети мученици Калиста, Евод и Ермоген

Свете мученице четрдесет девојака подвижница и њиховог учитеља Амуна, ђакона

Свети преподобни Мелетије нови

Свети новомученик Анђел

Света мученица Агатоклеја

Света преподобна Евантија

Свети преподобни Николај

Чудотворна икона пресвете Богородице у манастиру Миасинском

мрс

Богослужење

Мала црква
Литургија, 07:30
Бденије, 18:00

Sunday, 15. September (2. September)

/На вечерњем у Крипти: Акатист Светом Сави/ 

Свети мученик Мамант

Свети Јован Постник, патријарх цариградски

Свети Елеазар

Свети мученик Диомид

Свети мученик Јулијан

Свети мученик Филип

Светих 3628 мученика, пострадалих у Никомидији

Свети мученик Евтихијан

Свети мученик Исихије

Свети мученик Леонид

Свети мученик Евтихије

Свети мученик Филаделф

Свети мученици Аитал и Амон

Свети мученик Меланип

Света мученица Партагапија

мрс

Богослужење

Крипта
Литургија, 07:30
Вечерње, 19:00
Мала црква
Литургија, 09:00
Вечерње, 18:00

Monday, 16. September (3. September)

Свети свештеномученик Антим

Света мученица Василиса

Свети Јоаникије II, архиепископ и први патријарх српски

Свети преподобни Теоктист

Света Фива

Свети свештеномученик Аристион, епископ Александријски

Свети новомученик Полидор Кипарски

Свети цар Константин Нови

Свети мученик Зинон

Свети мученик Харитон

Свети мученик Архонтион

Свети преподобни Јован Власати, Христа ради сулудог

мрс

Богослужење

Крипта
Вечерње, 19:00
Мала црква
Јутрење, 07:30
Вечерње, 18:00

Tuesday, 17. September (4. September)

Свети свештеномученик Вавила

Свети пророк Мојсеј Боговидац

Свети мученик Маркел и Касиан

Свети мученици Теодор, Амиан, Јулијан и Кион (Кентурион)

Свети мученик Вавила никомидијски и сњим 84 деце ученика

Света мученица Ермиона, ћерка Св. Апостола Филипа

Свети преподобни Антим слепи

Свети Теотим и Теодул

Свети мученици Тетуил и Вевеја

Свети мученици три детета брата: Урван, Примодијан и Еполоније

Свети мученици два детета Амоније и Донат

Свети преподобни Петроније

Света мученица Харитина

Светих 3628 мученика Никомидијских

Свети мученик Петроније

Откриће моштију светог Јоасафа Белгородског

Преподобни Стефан Троношки, Јадранин

мрс

Богослужење

Крипта
Вечерње, 19:00
Мала црква
Јутрење, 07:30
Вечерње, 18:00

Wednesday, 18. September (5. September)

Свети пророк Захарија и Света праведна Јелисавета

Свети мученик Јувентин и Максимин

Светих седамдесет мученика

Свети преподобни Атанасије

Свети мученици Урван, Теодор, Медимна и осталих 80 са њима

Свети свештеномученик Авдеј, епископ града Ергола у Персији

Свети мученик Сарвил

Свети мученици Тифаил и Тивеја

Света мученица Раиса (Ираида)

уље

Богослужење

Крипта
Вечерње, 19:00
Мала црква
Јутрење, 07:30
Вечерње, 18:00

Thursday, 19. September (6. September)

/На вечерњем у Малој цркви: акатист Богородици пред иконом ''Тројеручица''/ 

Спомен чудеса светог Архангела Михаила

Свети мученици Ромил и једанаест хиљада војника

Свети Евдоксије

Свети преподобни Давид

Свети свештеномученик Кирил, епископ Гортински

Свети мученици Киријак, Фавст и Авив (Андроник) и остали

Свети мученици Каодот, Макарије, Андреј, Киријак, Дионисије чтец, Андреј, Серапавон саветник, Теоктист морнар и сестре Андропелагија и Текла

Свети преподобномученик Вив

Свети преподобни Архип

Спомен другог освећења Храма пресвете Богородице у дому (храму) Свете Ане

мрс

Богослужење

Крипта
Вечерње, 19:00
Мала црква
Јутрење, 07:30
Вечерње, 18:00

Friday, 20. September (7. September)

Свети мученик Созонт

Свети апостоли Евод и Онисифор

Свети мученик Евпсихије

Свети Јован, архиепископ новгородски

Свети преподобномученик Макарије каневски

Света преподобна Касијана песникиња

Свети преподобни Лука

уље

Богослужење

Мала црква
Јутрење, 07:30
Бденије, 18:00

Saturday, 21. September (8. September)

+++ Рождество Пресвете Богородице - Мала Госпојина

Празник свете Богородице Калишке

Празник иконе свете Богородице Почајевске

Празник чудотворне иконе пресвете Богородице "Холмске" у Пољској

Свети новомученик Атанасије Солунски

Свети преподобни Лукијан

Празник чудотворне иконе пресвете Богородице "Знаменија-Курске"

Свети мученици Руф и Руфијан

Свети мученик Севир

Свети мученик Артемидор

Свети Софроније епископ Ахталије у Грузији

Свети Јован (Маисурадзе) и Георги-Јован (Мкхеидзе), исповедници грузијски

мрс

Богослужење

Крипта
Литургија, 07:30
Мала црква
Литургија, 09:00
Бденије, 18:00

Sunday, 22. September (9. September)

/На вечерњем у Крипти: акатист Светом Сави/

Свети Јоаким и Ана

Спомен III васељенског сабора

Свети мученик Севиријан

Свети Теофан, исповедник и постник

Свети Никита, угодник Божји

Свети мученик Харитон

Свети преподобни Јосиф Волоколамски

Свети мученик Стратор

Свети преподобни Јоаким

Откриће моштију светог Теодосија, архиепископа черњиговског

мрс

Богослужење

Крипта
Литургија, 07:30
Вечерње, 19:00
Мала црква
Литургија, 09:00
Вечерње, 18:00

Monday, 23. September (10. September)

Свети мученици Минодора, Митродора и Нимфодора

Света Пулхерија царица

Свети Аполос, Лукије и Климент

Свете три жене

Свети мученик Варипсав

Свети Петар и Павле епископи Никејски

Свети преподобни Јоасаф

Света мученица Ија

Света Евдокија, девојчица

мрс

Богослужење

Крипта
Вечерње, 19:00
Мала црква
Јутрење, 07:30
Вечерње, 18:00

Tuesday, 24. September (11. September)

Света преподобна Теодора

Свети Пафнутије Исповедник

Свети преподобни Ефросин, кувар

Света мученица Ија

Свети мученици Диодор, Дидим и Диомид

Свети мученици Димитрије, Евантије и Димитријан

Пренос моштију преподобних Сергија и Германа, Валаамских чудотвораца

мрс

Богослужење

Крипта
Вечерње, 19:00
Мала црква
Јутрење, 07:30
Вечерње, 18:00

Wednesday, 25. September (12. September)

Свети свештеномученик Автоном

Свети свештеномученик Корнут, епископ иконијски

Свети мученик Јулијан са четрдесет другова

Свети преподобни Данил са Тасоса

Свети мученици Македоније, Татијан и Теодул

Свети свештеномученик Теодор

Свети преподобни Атанасије и ученик му Атанасије

Свети преподобни Васијан Тиксенски

Свети праведни симеон Верхотурски

Свештеномученик Доситеј Тбилиски

уље

Богослужење

Крипта
Вечерње, 19:00
Мала црква
Јутрење, 07:30
Вечерње, 18:00

Thursday, 26. September (13. September)

Освећење храма Христова Васкрсења

Свети свештеномученик Корнилије, сотник

Свети мученици Макровије и Гордијан

Света мученица Кетевана

Свети преподобни Јеротеј

Свети мученици Селевк, Стратон, Кронид, Леонтије и Серапион

Свети преподобни Петар

мрс

Богослужење

Мала црква
Јутрење, 07:30
Бденије, 18:00

Friday, 27. September (14. September)

+++ Воздвижење Часног Крста - Крстовдан

Света Плакила, царица

Свети преподобномученик Макарије Солунски

Света преподобна Марија Тарсијска

Свети мученик Папа

Свети мученик Теоклис

Свети мученик Валеријан, дете

Свети Шести Васељенски сабор

Преставленије Светог Јована Златоуста

сухоједење

Богослужење

Крипта
Литургија, 07:30
Вечерње, 19:00
Мала црква
Литургија, 09:00
Вечерње, 18:00

Saturday, 28. September (15. September)

Свети мученик Никита

Свети преподобни Филотеј

Свети мученик Порфирије глумац

Свети мученици Теодот, Асклиад и Максим

Свети Висарион, архиепископ лариски, чудотворац

Свети новомученик Јован Критски

Свети Јосиф, епископ алавердски

Свети Висарион II, архиепископ лариски

Свети Јосиф Нови, митрополит Темишварски

Свети преподобни Герасим, ктитор манастира Свете Тројице у Сурвији

Свете мученице две девојке

Проналазак моштију Светог Архиђакона Стефана

Проналазак моштију Светог Акакија, епископа Мелитинског

Свети преподобни Мелетије, ктитор Сергијевог манастира

мрс

Богослужење

Мала црква
Литургија, 07:30
Бденије, 18:00

Sunday, 29. September (16. September)

Света великомученица Ефимија

Свети преподобни Доротеј пустињак

Свети Кипријан митрополит кијевски

Света мученица Људмила

Свети преподобни Прокопије

Света мученица Севастијана

Света мученица Мелитина

Свети мученици Исак и Јосиф

Свети Касијан Кипарски

мрс

Богослужење

Крипта
Литургија, 07:30
Вечерње, 19:00
Мала црква
Литургија, 09:00
Вечерње, 18:00

Monday, 30. September (17. September)

Света мученице Вера, Нада, Љубав и мајка им Софија

Света мученица Агатоклија

Светих сто педесет шест мученика

Света мученица Теодотија

Света Лукија удовица и син јој Геминије мученик

Свети преподобни Анастасије, чудотворац Кипарски

Свети свештеномученици Ираклид и Мирон

Свети мученици Хараламп, Пантолеонт и дружина

мрс

Богослужење

Крипта
Вечерње, 19:00
Мала црква
Јутрење, 07:30
Вечерње, 18:00