Распоред богослужења

недеља, 1. март (17. фебруар)

Свети великомученик Теодор Тирон

Свети преподобни Теодосије Бугарин и Роман, ученик Теодосијев

Света Маријамна (Марија)

Свети преподобни Авксивије, епископ солунски на Кипру

Свети преподобни Авксивије II, епископ

Проналазак моштију светог мученика Мине Каикелада

Свети преподобни Теостирикт

Свети благочестиви цареви Маркијан и Пулхерија

Свети новомученик Михаил Мавроидис

Свети новомученик Теодор Византијац

Богослужење

понедељак, 2. март (18. фебруар)

Свети Лав I, папа римски

Свети Флавијан исповедник

Свети Агапит епископ Синадски

Свети мученик Пиулије

Свети преподобни Агапит исповедник и чудотворац

Свети мученици Викторин, Доротеј, Теодул и Агрипа

Свети мученици Лав и Паригорије

Свети Тома I, патријарх Цариградски

Свети преподобни Козма

уље

Богослужење

уторак, 3. март (19. фебруар)

Свети апостоли Архип, Филимон и Апфија

Свети преподобни Доситеј

Свети преподобни Конон

Свети преподобни Евгеније и Макарије исповедници

Свети преподобни Равула

Свети преподобни Софроније епископ

Свети мученици Максим, Теодот и Исахије и света мученица Асклипиодота

Авета преподобомученица Филотеја атинска

Свети Анијан (Анин)

Свети нови свештеномученик Никита

вода

Богослужење

среда, 4. март (20. фебруар)

Свети Лав, епископ катански

Свети свештеномученик Садок

Свети Агатон, Римски папа

Свети преподобни Киндеј

Свети преподобни Висарион

Свети преподобни Корнилије Псковски

Свети преподобни Плотин

Свети мученици Дидим, Немесије и Потамије

вода

Богослужење

четвртак, 5. март (21. фебруар)

Свети Захарија, патријарх јерусалимски

Свети преподобни Тимотеј

Свети Евстатије, архиепископ антиохијски

Свети Јован III Схоластик, патријарх цариградски

Свети Георгије Чудотворац епископ Амстридски

Свети преподобни Јаков Отшелник

Свети преподобни Андреј и Анатолиј

вода

Богослужење

петак, 6. март (22. фебруар)

Свети мученик Маврикије и седамдесет војника

Многи мученици у Евгенији, близу Цариграда

Свети преподобни Таласије и Лимније

Свети Папије Јерапољски

Свети преподобни Атанасије Исповедник

Свети свештеномученик Телесфор, епископ римски

Свети Аристон

Света мученица Антуса и дванаест слугу њених

Проналазак моштију светих апостола Андроника и Јуније

Свети преподобни Варадат

Свети мученик Синет

Свети Власије

вода

Богослужење

субота, 7. март (23. фебруар)

Свети свештеномученик Поликарп, епископ смирнски

Свети преподобни Дамјан

Свети преподобни Јован, Мојсије, Антиох и Антонин

Свети преподобни Зевина и ученици његови Полихроније, Мојсије и Дамјан

Свети мученик Климент

Свети преподобни Мојсеј Бјелозерски

Свети преподобни Поликарп Брјански

Света Георгонија, сестра светог Григорија Богослова

Света мученица Теја

уље

Богослужење

недеља, 8. март (24. фебруар)

Обретеније главе светог Јована Крститеља

Свети преподобни Еразмо, инок печерски

Свети мученици Герул, Лукије и Сергије

уље

Богослужење

понедељак, 9. март (25. фебруар)

Свети Тарасије, патријарх цариградски

Свети преподобни Пафнутије Кефалас

Свети Теодор, Христа ради сулуди

Свети мученик Александар

Свети Маркел, епископ Кипарски

Свети свештеномученик Ригин, епископ Скопелски

Свети мученик Антоније

уље

Богослужење

уторак, 10. март (26. фебруар)

Свети Порфирије, епископ гаски

Свети мученик Јован Калфа

Свети мученик Христодул

Свети Николај Катопин

Свети мученик Теоклит

Свети мученици Фотин, Севастијан и остали из дружине св. великомученице Фотине

вода

Богослужење

среда, 11. март (27. фебруар)

Свети преподобни Прокопије Декаполит

Свети преподобни Талалеј, испосник сиријски

Свети преподобни Тит Печерски

Свети преподобни Стефан

Свети мученик Јулијан Подагрик

Свети и Богоносни Маркијан

Свети преподобни Тимотеј

Свети мученик Нисије

Сшвети преподобни Асклипије и Јаков

Свети мученик Геласије

Свети новомученик Илија Трапезунтски

вода

Богослужење

четвртак, 12. март (28. фебруар)

Свети свештеномученик Протерије

Свети Василије исповедник

Свети свештеномученик Нестор, епископ магидијски

Свети блажени Николај, јуродиви псковски

Свете преподобне жене Марана и Кира

Света мученица Кирана Солунска

Свети апостоли Нимфан и Евул

Свети преподобни Варсос, епископ у Дамаску

Светих шест мученика египатских

Свети мученик Аврикије (Аверкије)

вода

Богослужење

петак, 13. март (29. фебруар)

Свети преподобни Јован Касиан

Свети преподобни Варсонуфије

Свети преподобни Касијан Кипарски

Свети преподобни Лав, монах кападокијски

Свети Георгије исповедник, епископ Девелта

Свети преподобни Јован назван Варснуфије

Свети преподобни Касијан посник и затворник Печерски

вода

Богослужење

субота, 14. март (1. март)

Света преподобномученица Евдокија

Свети преподобни Агапије Ватопедски

Света мученица Антонина

Свети Силвестер

Света преподобна Домнина Нова

Свети мученици Хирисије, Никифор и Агапије

Свети мученик Несторијан

Свети мученици Нестор и Тривимије

Свети мученици Маркел и Антоније

Свети мученици Силвестер и Софроније

Свети новомученик Параскевас

Свети преподобни Мартирије Зеленецки

уље

Богослужење

недеља, 15. март (2. март)

Свети свештеномученик Теодот, епископ киринијски, на острву Кипру

Свети мученик Троадије и остали с њим

Четири стотине и четрдесет мученика

Свети преподобни Агатон

Света мученица Евталија

Свети мученик Исахије сенатор

Свети исповедник Коинт чудотворац

Свети Арсеније, епископ Тверски

Свети мученици Андроник и Атанасије

Свети апостол Пармен, један од седам ђакона

Свети преподобни Сава и Варсанофије Тверски

Свети преподобни Саватије и Ефросин Тверски

уље

Богослужење

понедељак, 16. март (3. март)

Свети мученици Евтропије, Клеоник и Василиск

Света Пиамуна Мисирка

Непозната девојка из богате куће у Александрији

Свети преподобни Зинон и Зоил

вода

Богослужење

уторак, 17. март (4. март)

Свети преподобни Герасим

Свети мученици Павле и Јулијана

Свети преподобни Јаков Посник

Свети Григорије, архиепископ Кипарски

Свети Григорије, епископ у Асу код Ефеса

Свети мученици Кодрат, Акакије и Стратоник

Свети прподобномученици Јоасаф и Василије

Свети благоверни Данило, кнез Московски

Свети блажени кнез Васиљко

Свети преподобни Герасим Вологодски

вода

Богослужење

среда, 18. март (5. март)

Свети Николај (Велимировић) Жички

Свети мученик Конон Баштован

Свети преподобни Исихије Посник

Свети преподобни Марко Подвижник

Свети мученик Конон Исавријски

Свети Јован Бугарин

Свети мученик Онисије

Свети преподобни Марко атинско-трачески

Света мученица Раида (Раиса, Ираида)

Свети мученици Архелај и са њим 152 мученика

Свети мученик Евлогије палестински

Свети мученик Евлампије

Свети новомученик Партен јерођакон

Свети преподобни Адријан пошехонски и Леонид, саподвижник његов

вода

Богослужење

четвртак, 19. март (6. март)

Света четрдесетдва мученика из Амореје

Свети блажени Јов

Свети мученици Конон отац и Конон син

Свети преподобни Аркадије

Свети преподобномученик Максим

Свети мученици Јулијан лекар и Евул

Свети мученик Ефросин

Проналазак Часног и животворног Крста и часних клинаца од стране свете царице Јелене

Чудотворна икона Мајке Божије зване 'Ченстоховске'

вода

Богослужење

петак, 20. март (7. март)

Светих седам свештеномученика Херсонских

Свети преподобни Емилијан

Свети Аркадије и Нестор, епископи Кипарски

Затвореник коме Бог откри тајну о примаоцима милостиње

Свети преподобни Лаврентије

Свети преподобни Павле Препрости

Свети преподобни Павле Исповедник

Свети Јефрем, патријарх Антиохијски

вода

Богослужење

субота, 21. март (8. март)

Свети преподобни Теофилакт, епископ никомидијски

Свети свештеномученик Теодорит

Свети мученик Дион

Свети апостол Ерм

Свети преподобни Дометије

Свети преподобни Лазар Мурмански

уље

Богослужење

недеља, 22. март (9. март)

Светих Четрдесет мученика у Севастији

Свети преподобни Филором исповедник

Свети Кесарије

Свети мученик Урпасијан

Свети мученици деда, баба, отац и мајка и двоје деце њихове

Свети Кесарије, брат светог Григорија Богослова

уље

Богослужење

понедељак, 23. март (10. март)

Свети мученик Кодрат Коринтски и други с њим

Свети мученик Кодрат Никомидијски

Света преподобна Анастасија

Свети новомученик Михаил Маврудис

Свети мученик Маркијан

Спомен Акатиста Пресвете Богородице

вода

Богослужење

уторак, 24. март (11. март)

Свети Софроније, патријарх јерусалимски

Свети мученици Пионије и други с њим

Свети преподобни Георгије Синаит

Свети преподобни Георгије Дипијски, новојављени чудотворац

Свети Јевтимије, архиепископ Новгородски

Пренос моштију светог мученика Eпимаха из Александрије у Цариград

Света преподобна Теодора, царица у Арти

вода

Богослужење

среда, 25. март (12. март)

Свети преподобни Теофан Исповедник

Свети преподобни Симеон Нови Богослов

Свети Григорије Двојеслов, папа римски

Светих девет мученика

Свети праведни Финес

вода

Богослужење

четвртак, 26. март (13. март)

Свети Никифор, патријарх цариградски

Света мученица Христина Персијанка

Свети свештеномученик Публије (Пуплије)

Свети мученик Александар

Свети мученици Африкан, Пуплије и Терентије

Свети мученик Авив

вода

Богослужење

петак, 27. март (14. март)

Свети преподобни Бенедикт

Свети Евсхимон, епископ лампсакијски

Свети Теогност, митрополит кијевски

вода

Богослужење

субота, 28. март (15. март)

Свети мученик Агапије и седморица с њим

Свети мученик Александар

Свети мученик Никандар Мисирац

Свети новомученик Мануил Крићанин

Свети прподобни Никандар Готоденски

уље

Богослужење

недеља, 29. март (16. март)

Свети апостол Аристовул

Свети мученик Савин

Свети свештеномученик Трофин и Тал

Свети мученик Папа (Папије)

Свети мученик Јулиан Аназарвски

Свети преподобни Христодул Патмоски

Свети свештеномученик Александар, папа римски

Свети мученик Роман

Светих десет мученика

Свети преподобни Јован руфиански

Свети Серапион, архиепископ Новгородски

уље

Богослужење

понедељак, 30. март (17. март)

Свети Алексије Човек Божји

Свети мученик Марин

Свети преподобни Макарије Кољазински

Свети преподобни Теостирикт исповедник

Свети преподобномученик Павле

вода

Богослужење

уторак, 31. март (18. март)

Свети Кирил, архиепископ јерусалимски

Свети преподобни Анин, чудотворац

Свети мученици Трофим и Евкарпион

Светих десет хиљада мученика

вода

Богослужење