Настављен пројекат “Разговори са гимназијалцима ” – гости ученици и професори приватне гимназије “Мерит”

13. март 2026.

Данас су наши драги гости били ученици прве и друге године ове гимназије који су дошли у пратњи својих професора — Ане Шијачић Таталовић, професорке ликовне културе, Мире Попин, професорке француског језика, Игора Јовановића, професора историје, Ане Павловић, психолога и директорке школе Наташе Васић, професорке српског језика и књижевности.

Уз стручно вођење обишли су Храм, крипту и галерије и ближе се упознали са духовним, културним и уметничким значајем овог светог места . Лепота, мир, склад, а можда највише величанственост мозаика и архитектонских детаља, одушевили су ове младе људе .

Након обиласка уследио је сусрет у парохијском дому, где је уз послужење, а у пријатној атмосфери, настављен разговор.

Посебан утисак на ученике оставило је сведочење др Милице Рајковић, која је тренутно на стажу у Клиничком центру Србије, а која им је говорила о томе зашто су за њу важни литургија и живот у цркви. Сусрет је додатно улепшала и наша Христина Поповић, која је отпевала једну дивну духовну песму.

На крају дружења сви су добили по поклон – књигу о животу Светог Саве, која ће их , надамо се, подсећати на данашњи дан.

Пратите Храм Светог Саве на друштвеним мрежама

Мени